همزمان با شب شهادت شیخ‌الائمه امام جعفر صادق(ع) اولین جلسه همایش خادمین آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) در سال جاری با حضور تمامی خادمان اعم از هیئت امنا، سرپرستان و خادمین خواهر و برادر در سالن اجتماعات این امامزاده برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسینخانی تولیت آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان اراک در این جلسه خدمت به امامزادگان را توفیق و سعادتی بزرگ دانست و گفت: این توفیقی است که خداوند نصیب ما خدام کرده تا افتخار خدمت به فرزندان اولیاء خدا را داشته باشیم.

وی مسئولیت خادمی را از فضاسازی و زیباسازی امامزادگان تا تعریف ساختار و تاکید بر اجرای آن برشمرد و گفت : هر کس باید در محدود خدمت خود پاسخگو باشد.

تولیت آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان اراک یکی از مهمترین مأموریت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه را توسعه و ترویج فعالیت‌های فرهنگی پیرامون معرفی و تکریم مقام و منزلت امامزادگان دانست و گفت: شناساندن امامزاده‌ها می‌تواند در ترویج فرهنگ دینی جامعه تاثیرگذار باشد و باید از این ظرفیت به‌خوبی استفاده شود.

حجت‌الاسلام حسینخانی خطاب به خادمین گفت: خداوند به همه شما که این اماکن مقدس را مدیریت می‌کنید و آن‌ها را از شر آسیب‌ها، خرافات و بدعت‌ها دور نگه داشته‌اید نصرت، عنایت و توفیق عطا فرماید.

وی خاطرنشان کرد: بقاع متبركه يک ثروت معنوی بزرگ برای جامعه ما است و امروز ما اين افتخار را داريم كه در بقاع متبركه خدمتگزار زائران باشيم.