همزمان با دهه کرامت و در آستانه میلاد امام رضا(ع) ویژه برنامه‌های فرهنگی و معنوی در امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان اراک اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی تولیت آستام مقدس امامزاده محمدعابد(ع) مشهد میقان اراک، چند سالی است که دهه اول ماه ذی‌العقده که با ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) آغاز می‌شود و با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) پایان می‌یابد را «دهه کرامت» می‌نامند.
دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادرش است.
آستانه مقدس امامزاده محمدعابد(علیه السلام) مشهد میقان اراک ویژه برنامه‌هایی را به همین مناسبت اجرا خواهد کرد.
حجت‌الاسلام حسینخانی تولیت آستان مقدس امامزاده محمد عابد(علیه السلام) گفت: هرساله فاصله بین این دو ولادت را دهه کرامت نامیده اند و ما به عنوان خادم حرم محمد عابد(علیه السلام)، فرزند امام موسی کاظم(علیه السلام) وظیفه خود می‌دانیم که در این دهه برنامه های ویژه‌ای در حرم مطهر داشته باشیم.

وی به تشریح برنامه‌های تدارک دیده شده پرداخت و گفت: روز پنجشنبه ۱۲ مردادماه ساعت ۲۱:۳۰ برنامه‌ای با سخنرانی حجت‌الاسلام محمدحسین صابری و مداحی حاج محمدهادی طیبی برگزار خواهد شد همچنین مراسم دعای پرفیض ندبه ساعت ۶:۳۰ روز جمعه مصادف با میلاد پرفیض ثامن‌الحجج (علیه السلام) با حضور زائران و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (علیه السلام) و با سخنرانی حجت‌الاسلام حیدری کاشانی و مداحی حاج حسن شالبافانبرگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسینخانی در پایان خاطرنشان کرد: جمعه شب نیز ساعت ۲۱:۳۰ مراسمی با سخنرانی حجت‌الاسلام الهامی‌نیا و مداحی حاج مرتضی نظم‌آبادی در این آستان مقدس برگزار می‌شود.