همزمان با دهه کرامت نشست هم اندیشی مدیریت آستان مقدس امام زاده محمد عابد(ع) مشهد میقان با هیئت امنا، سرپرستان و عوامل اجرایی امامزاده محمد عابد(ع) درخصوص برنامه‌های این دهه ویژه تولد امام رضا(ع) در دفتر مدیریت آستان روز پنجشنبه ۵ مردادماه برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسینخانی تولیت آستان مقدس امامزاده محمدعابد(ع) در این نشست گفت: شیعیان کسانی هستند که در شادی اهل بیت(ع) مسرور و در ناراحتی آن‌ها غمگین هستند.

وی افزود: دهه کرامت با میلاد باسعادت حضرت معصومه(س) و میلاد ثامن الحجج(ع) همراه است، باید به برکت این مناسبت‌ها، فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) ترویج پیدا کند و شادی به سبک زندگی اهل بیت(ع) میان شیعیان رواج یابد.

تولیت آستان مقدس امامزاده محمدعابد(ع) تصریح کرد: دهه کرامت یادآور تمام خوبی‌ها و یادآور جمال انسانی است.

حجت‌الاسلام حسینخانی علت بسياری از مشکلات و مسائل امروزی جامعه امروز را بی‌اعتنايی و ناديده گرفتن احکام و ارزش‌های دينی در خانواده دانست و ادامه داد: جامعه امروز ما بدليل استفاده نکردن از شيوه مناسب تربيت اسلامی و گرايش به مسائل غير اسلامی در تمام زمينه‌ها دچار مشکلات فرهنگی بسيار بزرگ و ريشه‌ای شده است.

وی با تاکيد بر اين که آشنايی با سيره و منش ائمه اطهار(ع) بسياری از مشکلات جامعه را برطرف می‌کند و جامعه شيعی بايد با فضايل اين دو الگوی با فضيلت آشنا شوند، گفت: جشن‌های دهه کرامت از اهميت خاصی برخوردار بوده و باعث تقويت روحيه معنوئی آحاد مردم می‌شود.

تولیت آستان مقدس امامزاده محمدعابد(ع) با اشاره به حضور خدام رضوی در استان همزمان با دهه کرامت خاطرنشان کرد: خادمين حامل نور و پيام مولايمان ثامن الائمه هستند و حضور آنان قلب و روح مردم را در اين ديدارها شاد و منور می‌کند؛ برنامه‌های دهه کرامت فرصت مناسبی است تا خدمتی در راه نوکری امام رضا(ع) انجام دهيم.