به‌گزارش روابط عمومی امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان اراک؛ به مناسبت ۲۸ صفر سالروز رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و فرزند گرامی ایشان امام حسن مجتبی(ع) مراسم عزاداری با حضور مردم مومن و ولایتمدار، جمعی از مسئولین، نیروهای مسلح و آحاد مردم شهرستان اراک در بقعه امامزاده محمدعابد(ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسین ساجدی در این مراسم ضمن تسلیت ایام آخر ماه صفر گفت: رسول گرامی اسلام(ع) و اهل بيت وی، مظهر تامّ اسماء الهی و آيينه تمام نمای صفات جمال و جلال حقّ اند.

وی افزود: سیرت پیامبر(ص) چنان بود که از هر گونه تکلفی پاک بود و این امر را در همه عرصه‌های زندگی خود پاس می‌داشت.

حجت‌الاسلام ساجدی به شهادت امام حسن مجتبی(ع) هم اشاره کرد و گفت: امام حسن (ع) در روزهای طوفانی صدر اسلام همچون بازويی پرتوان در کنار پدر بزرگوارش و نيز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کيان اسلام و مسلمين دفاع کرد ولی نيرنگ منافقان و دشمنان اسلام که لباس دوستی دين و امارت مسلمين را به دروغ بر تن کرده بودند، از کاسه زهرآگين دشمن خانگی بيرون آمد و دومين شهيد امامت به جهان اسلام تقديم شد.

در پایان این مراسم عزاداران با مداحی کربلایی فرهاد نجفی در سوگ این غم جانگداز نشستند. همچنین اقانه نماز ظهر و عصر در شبستان‌های این بقعه متبرک و با حضور پر شور زائرین و حضور دستجات عزاداری و سینه زنی انجام شد.