به‌کزارش روابط عمومی آستان مقدس امامزاده محمدعابد(ع) مشهد میقان اراک؛ از اول ماه ذی القعده سالروز میلاد حضرت معصومه (س) تا یازدهم این ماه سالروز میلاد حضرت امام رضا(ع) به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.
امام علی بن موسی الرضا (ع) هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا و هشتمین جانشین پیامبر مکرم اسلام (ص) است که در یازدهم ذیقعده سال ۱۴۸ هجری در مدینه منوره متولد شد و در ماه صفر سال ۲۰۳ هجری قمری به شهادت رسید.

 

همزمان با شب میلاد این امام، جشن میلاد امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا(ع) به میزبانی آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) در روز پنج‌شنبه ۱۲ مرداد بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار شد.

 

این مراسم که با حضور عاشقان و دلدادگان به امام مهربانی‌ها و دیگر اهل بیت(ع) برگزار شد به صورت زنده از شبکه استانی آفتاب پخش شد.

 

در شب میلاد امام رضا(ع) در این آستان مقدس حجت‌الاسلام محمدحسین صابری برای زائران به ایراد سخنرانی پرداخت. و حاج محمدهادی طیبی به مولودی‌خوانی پرداخت. همچنین عاشقان حضرت ثامن‌الحجج (ع) لحظاتی را که صلوات خاصه این حضرت در بارگاه ملکوتی امامزاده محمدعابد(ع) طنین انداز شد کبوتر دل را تا مشهد رضا راهی کردند.