به‌گزارش روابط عمومی امامزاده محمدعابد(ع) مشهد میقان اراک؛ همزمان با سالروز شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در ۳۰ مردادماه آستان مقدس امامزاده محمدعابد(ع) سپاه‌پوش و غرق در ماتم و عزا شد.

زائران پس از اقامه نماز جماعت با حضور در شبستان امام حسن مجتبی(ع) امامزاده محمد عابد(ع) به سوگواری پرداختند.

۲۹ ذی‌القعده سالروز شهادت پیشوای نهم شیعیان، امام محمد تقی(ع) است. امام جود و بخشش که در بردباری و گذشت بی‌همتا بودند و با ترسیم نقشه راه سعادت مسلمانان، آنها را تا سرمنزل مقصود هدایت کردند.

امام محمدتقی(ع) پس از شهادت امام رضا(ع) در ۲۰۳ هجری قمری در هشت سالگی به مقام امامت و پیشوایی امت مسلمان رسید و در مدت ۱۶ سال امامت خود همواره با استقبال گسترده گروه‌های مختلف مردم روبرو بود، به نحوی که برای خلافت عباسی تهدیدی جدی محسوب می‌شد.

امام محمد تقی(ع) در مدت امامت همواره مردم را به علم‌آموزی و پیروی از دین مبین اسلام دعوت می‌کرد و همزمان در مناظره‌های بسیاری که با حضور حاکمان و دانشمندان که برای تفرقه‌افکنی و تردید در اعتقاد شیعیان برگزار می‌کرد شرکت داشت و با دانش و آگاهی هیچ یک از پرسش ها را بی پاسخ نمی‌گذاشت.

جواد الائمه(ع) با وجود فشارهای حاکمان جور بنی عباس، به تربیت یاران و شاگردان زیادی همت گماشت.

سرانجام معتصم، خلیفه وقت عباسی با طرح توطئه‌ای امام جواد(ع) را که آن زمان ۲۵ سال بیشتر نداشتند به زهر مسموم  کرد و به شهادت رساند.

پیکر پاک امام جواد (ع) را در کنار قبر جد بزرگوارش امام موسی بن جعفر (ع) در گورستان قریش بغداد به خاک سپردند.